The Order of Moon

Klan na platformie BloodWars.pl


#1 2008-09-06 17:05:19

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Dyskusja na temat kar w pr.

No cóż jestem zmuszona założyć ten temat bo niestety klan jest podzielony.

Jak chce się dołączyć do dyskusji to droga wolna.

Ja jako, że wprowadziłam ten system jestem całkowicie za nim. Dlaczego?
1. Strata pr bardziej was motywuje aby nie popełniać błędów.
    Nie mówię, że nikt nie jest omylny i się zdarza coś przegapić - no ale muszę to powiedzieć - zdarzają się osoby, które nagminnie coś "zapominają". I co ja mam w tym momencie zrobić gdz groźby czy warmy spływają po nim jak woda po kaczce?
2. Kary nie idą przecież do kieszeni mojej czy skarbnika - one idą na klan!


No cóż i po prostu denerwują mnie osoby które do mnie piszą, że to nie ma sensu, że wolą odejść. W tym wypadku mam do powiedzenia - Szerokiej drogi.
Bo zamiast udoskonalać się, i nie popełniać błędów to chcecie iść łatwiejszą drogą.
No a co mi jako, że szefuję temu klanu po takich ludziach na których nie mogę mieć pewności, że przyjdą, że będą mieli krew, że będą mieli arkana albo się dołączają tam gdzie nie trzeba?
Sytuacja wygląda tak, zapraszamy najemników głównie z poważnych klanów - i jak wy nawalacie to mnie się obrywa i na dodatek klan wtedy jest uważany za ten co sobie nie radzi. Taka jest kolej rzeczy!

Jeszcze do regulaminów - mogę wznieść kare za brak pkt. krwi ale za brak pkt. życia - tego się na pewno się nie spodziewajcie!


Dodam, że każdy poważny klan ma taki system.
Jak tego nie akceptujecie to trzeba pomyśleć - czy jest tu się aby wzmacniać klan (nie oszukując się również i siebie) czy po prostu być i korzystać z tego co może klan ofiarowywać.
Z mojej strony to na razie tyle.
Pozdrawiam
Melasa

Offline

 

#2 2008-09-06 17:14:38

BlindSon

Donator

Zarejestrowany: 2008-09-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

jestem za systemem kar

Offline

 

#3 2008-09-06 17:29:35

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Chciałabym też uświadomić, że jak szefostwo jest informowane że np. W ten dzień mnie nie będzie to my jesteśmy uczuleni i nie nałoży się kar!

Offline

 

#4 2008-09-06 21:49:08

Soliterius

Donator

Zarejestrowany: 2008-04-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Hej:)

Jako że nie chce mi się za dużo pisać, powiem, co myślę w 5 zdaniach:
- Kary wygonią wszystkich, którym silna dyscyplina nie odpowiada w grze
- ponieważ właśnie dlatego, że szukali takiego klanu, a nie armii zdyscyplinowanych zawodowców, przyłączyli się do nas i ZOSTALI
- nawet dłużej niż by można oczekiwać, w sytuacji, gdy zarządzał klanem Soliterius_prawie_nieobecny - to jednak dawało poczucie swobody i czyniło grę miłą - grało się ile mogło jednocześnie chodząc do pracy, szkoły, a nawet do żłóbka odbierać swoje pociechy  (była tu taka jedna kiedyś - pamiętacie?)
- nie da się przekształcić tej armii niezdyscyplinowanych w karny zagon miażdżący wszystkich niczym asteroid walący w Ziemię
- po niewielu dniach zostanie zarząd i pytanie - czy o to chodziło, czy też o zabawę:)
Soliterius von Disputandus

Offline

 

#5 2008-09-07 10:23:19

Havelock

Moderator

6505768
Skąd: From the Pagan Vastlands
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 21
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Pod tym, co napisał Soliterius mogę się podpisać obiema rękami. Wstąpiłem do tego klanu licząc na sympatyczną atmosferę i rzeczywiście długo tak było. Lecz nagle coś się zepsuło. Wczoraj wszedłem na BW, przeczytałem raport z oblężenia i pomyślałem "Przegraliśmy. Pewnie zaraz Emiko wprowadzi jakąś nową karę".

Nie jestem przeciwny karom jako takim (co nie znaczy, że jestem za), na pewno natomiast jestem przeciwny karom w takiej postaci, jak są teraz. Tu się spełnia wizja Kononowicza - wkrótce będziemy karani za wszystko. Na dodatek karami absurdalnie wysokimi. Ja rozumiem karę za niedołączenie albo za dołączenie bez pozwolenia. Ale za brak arkan? Każdy może zapomnieć albo nie mieć akurat czasu na przebieranki. Za brak krwi? Pewnie, bo przecież wylewamy krew do ścieków zamiast zachować na oblężenia. Litości! Przecież w interesie każdego jest mieć cały czas krew na plusie, jak ktoś nie ma, to to nie musi być zaraz jego wina.

Emiko napisał:

Nie mówię, że nikt nie jest omylny i się zdarza coś przegapić - no ale muszę to powiedzieć - zdarzają się osoby, które nagminnie coś "zapominają". I co ja mam w tym momencie zrobić gdz groźby czy warmy spływają po nim jak woda po kaczce?

Wcielić groźby w życie. Jeśli komuś to się zdarza nagminnie, to żadne kary mu nie pomogą - po prostu wywalić.

Emiko napisał:

Bo zamiast udoskonalać się, i nie popełniać błędów to chcecie iść łatwiejszą drogą.

W jaki sposób wpłacenie 200 pr do skarbca udoskonali mnie i uchroni przed błędami? Mnie przed powtarzaniem błędów chronią ich skutki - jeśli przegraliśmy oblężenie, bo nie mieliśmy arkan, to dołożę do tego moją cegiełkę i następnym razem je rzucę.

Podkreślę to jeszcze raz - kary nie przeszkadzają mi, bo obrywam po kieszeni. Kary przeszkadazają mi, bo psują atmosferę w klanie. To jest gra i jestem tu po to, by się dobrze bawić. Wysłuchiwanie wzajemnego opieprzania się nie leży w mojej definicji dobrej zabawy.

Offline

 

#6 2008-09-07 21:36:06

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Zwróć uwagę, że nie karzę za przegrane oblegi ale za pewne przewinienia - również w wygranych oblegach są one zliczane.
Co do arkan - elastyk daje zwinność - a zatem zwiększa procent na uniknięcie ciosu oraz zwiększa szanse na szybsze zadanie ciosu co się przekłada na zwiększanie szansy na wygraną.

Jeśli arkana nie są potrzebne to po jaką cho*** zbierało się na elastyk? I czy nie widzicie różnicy? Dodam jeszcze, że najemnicy (czemu tak o nich gęsto ostatnio - bo sami nic nie potrafimy) nawet nie przyjdą do klanu gdzie nie ma elastyka. Oczekują, że jest on w ZK oraz jest on używany przez członków.

Co do przyjemności czerpanej z gry. Czy nie lepiej jest gdy jest się w zbiorowości z która ma się dobry kontakt ale i w zbiorowości która potrafi zrobić coś dobrze?

W jaki sposób wpłacenie 200 pr do skarbca udoskonali mnie i uchroni przed błędami? Mnie przed powtarzaniem błędów chronią ich skutki - jeśli przegraliśmy oblężenie, bo nie mieliśmy arkan, to dołożę do tego moją cegiełkę i następnym razem je rzucę.

Skoro skorygujesz to wobec jednego oblężenia to czego możesz się bać? Zapłacisz może jedną kare i sprawa z głowy.

Offline

 

#7 2008-09-08 10:06:19

Havelock

Moderator

6505768
Skąd: From the Pagan Vastlands
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 21
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Ja nigdzie nie napisałem, że arkana są zbędne - przepraszam, jeśli tak to odebrałaś - jasne, że się przydają, ale jak komuś się czasem zapomni, to nie róbmy z tego wielkiego halo. Co innego, jak ktoś zapomina notorycznie.

Emiko napisał:

Skoro skorygujesz to wobec jednego oblężenia to czego możesz się bać? Zapłacisz może jedną kare i sprawa z głowy.

Już pisałem, nie chodzi o mnie, chodzi o atmosferę w klanie.

Emiko napisał:

najemnicy (czemu tak o nich gęsto ostatnio - bo sami nic nie potrafimy)

Też mnie to drażni. Dlaczego do każdego oblężenia musimy wzywać najemników? Czy inne, porównywalne klany mają taki problem - nie wiem. Co możemy zrobić, by to zmienić - też nie wiem. Oczywiście, ważne, żebyśmy wszyscy pamiętali o arkanach i zapasie krwi, ale czy to wystarczy? Nad tym należało by się zastanowić. Na spokojnie. A nie zaraz krzyczeć i karać. Chociaż to nie ja jestem tu szefem, ja się nie znam, nie mam doświadczenia - jeśli masz jakieś dobre pomysły, to proszę bardzo. Ale samo zaostrzanie kar nie wydaje mi się lekarstwem.

Emiko napisał:

Czy nie lepiej jest gdy jest się w zbiorowości z która ma się dobry kontakt ale i w zbiorowości która potrafi zrobić coś dobrze?

Na chwilę obecną, jak sama zauważyłaś - nie potrafi. Dobrego kontaktu też nie ma. Co mnie tu trzyma? Nadzieja, że choć jedna z tych kwestii się zmieni. A ponieważ nie wierzę, że zaostrzanie kar znacząco wpłynie na skuteczność, to postawiłem na atmosferę. Jeśli okazałoby się, że kary jednak działają, i faktycznie nasza skuteczność zwiększyłaby się znacząco, jestem gotów zmienić swoje poglądy.

Offline

 

#8 2008-09-11 09:54:37

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Have. Dziękuję, że podeszłeś tym razem do sprawy z bardziej osobistej strony.

Chcę powiedzieć, że do tej pory Ci co są w klanie doskonale wiedzą, że ich pomyłki nie są karane. A pomyłki są notoryczne. Chciałabym abyście spojrzeli na ostatni Spraing z Suonkami....
Mówiłam dzień wcześniej, prosiłam ale i tak nie wszyscy się dołączyli. Możliwość zdobycia repa była? Jak najbardziej była. Możliwość wygrania była? Jak najbardziej była tylko możemy podziękować tym osobą co nie były.
Nawet lider suonek zauważył, że gdybysmy byli w całośco tak jak było umówione to po naszej stronie był rep.
Chociaż musżę pochwalić - że wszyscy mieli krew! Brawo za to!!! Zawsze krok do przodu!

Do każdego oblężenia, ten klan woła najemników a sami się nie dołanczają. Czy to jest normalne?
Ja poprostu chcę zwrócić uwagę na błędy.

Co do systemu kar w pr - mogę je pominąć - bo stworzenie opisów do tego też mi zajmuje czas.
Zatem możne wprowadzić system warmów - 2 oblężenia na które zostało się zaproszonym a się nie było - wywaleniw z klanu,
4 oblęzeń bez pkt życia - wywalenie
2 nie zdobycie wymaganych pkt w rankingu - wywalenie,
Raz na miesiąć można będzie usunąć jedno wybrane przewinienie
Czy taki system by zadziałał czy równiez by wprowadzał złą atmosfere w klanie?

Co do wypowiedzi Soliteriusa

- Kary wygonią wszystkich, którym silna dyscyplina nie odpowiada w grze
- ponieważ właśnie dlatego, że szukali takiego klanu, a nie armii zdyscyplinowanych zawodowców, przyłączyli się do nas i ZOSTALI

Myślę, że tą dyscypline której wymagam nie spędza snu z powiek i KAŻDY jest w stanie się przystosować.
Ten klan jeszcze ciągnie dlatego, że są w nim osoby które umieją czytać, robią wszystko prawidłowo i wiedzą przynajmniej co się dzieje.
Ja np bardzo cenię sobie Afrodyte - od samego początku jak tu jestem nie opuściła ani jednego oblężenia i zawsze była gotowa! I mówię to szczerze, że taka postać to skarb w klanie bo na nim można polegać.

Po drugie. Czy brak tej dyscypliny jest spowodowany tym, że faktycznie tego szukali czy może wynikły z sytuacji która była w klanie i kazała się przystosować?
Sorry Soli ale ja dostałam sygnały sprzeczne z Twoją wypowiedzią. I twierdząć, że zostali bo klan był prowadzony tak a nie inaczej jest dla mnei złym przykładem bo ja mówię dostalam na PW wiadomośći, że myślili o odejściu, że jak wejdę to będzie jakieś światelko w tunelu... Więć zastanówmy się co kto mówi.

Offline

 

#9 2008-09-13 09:29:25

Havelock

Moderator

6505768
Skąd: From the Pagan Vastlands
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 21
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Emiko napisał:

Czy taki system by zadziałał czy równiez by wprowadzał złą atmosfere w klanie?

Oczywiście nie ma rozwiązań idealnych, ale to już jest dla mnie bliżej ideału. Bo tu bardziej wyraźnie chodzi o doskonalenie klanu (jednostki nieprzystosowane wylatują) niż o dokuczenie komuś (a do tego w moim odczuciu sprowadzają się kary pieniężne). Chociaż też jest dla mnie trochę za surowo - co powiesz na np. 3 opuszczone oblężenia zamiast 2?

Offline

 

#10 2008-09-13 09:48:33

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Nie za dużo ;> Zwłaszcza jak pisałam jestem jedno przewinienie podarować w jednym miesiącu.

Offline

 

#11 2008-09-14 09:59:34

Havelock

Moderator

6505768
Skąd: From the Pagan Vastlands
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 21
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Miesiąc to dużo. 30 dni, prawie codziennie oblężenie, a często nawet kilka. Każdemu się może co jakiś czas noga powinąć. No ale to ty tu jesteś szefem

Offline

 

#12 2008-09-14 10:13:56

Emiko

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 135
Punktów :   
Rasa: Łapacz Myśli

Re: Dyskusja na temat kar w pr.

Jeszcz projekt jest w fazie ustaleń - musze przedyskutować to z innymi. Ale myślę, że będzie to dobry produkt. Bo wilk syty i owca cała. Jest regulamin, będzie siła napędowa a zarazem siła która będzie niwelować słabe jednostki, i też ten system nie wpłynie na wasz rozwój

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hhniezginie.pun.pl www.osm.pun.pl www.golden-dragon.pun.pl www.l2fenix.pun.pl www.recto.pun.pl